Szeged Helyi Busz

  1. Kendra busz
  2. Szegedi helyi autóbusz menetrend

A járványügyi helyzetnek megfelelő új menetrendek lépnek életbe nyáron a helyközi közúti közlekedésben. 1970. január 19-én indult meg a forgalom a tarjáni 9-es buszjáraton. Azt nem tudni miért a ritkítás, de a szabadkai helyi buszközlekedésért is felelős vállalatnál nemrég sofőrhiány lépett fel. Szerdán közel negyven személygépjárművet büntettek meg a Huszár Mátyás rakparti parkolóban, amiért tilosban parkoltak. Voltak felháborodott, geciző és teljes mértékben elfogadó autósok is. De vajon jogosan jártak el a cédulákat osztogató közteresek? A vádlottak bűnösségének kérdésében a Szegedi Járásbíróság fog dönteni. A lányok kihallgatásukon egyébként elismerték a cselekmények elkövetését. Ellenük jármű önkényes elvétele, valamint az önjelölt vezetővel szemben engedély nélküli vezetés és ittas állapotban elkövetett járművezetés miatt indult eljárás. Már a Tisza Volán megszűnésekor sejteni lehetett, hogy itt még nem áll meg a dolog, és végül egy, megabusztársaságként működő bürokratikus zsákutca fog felelni Magyarország autóbuszközlekedésének javáért.

Kendra busz

Az eredeti járat a Vértói út – Rókusi körút – Kossuth Lajos sugárút – Stefánia – Belvárosi híd útvonalon közlekedett, innen a maival megegyező útvonalon haladt az Erdélyi térig. 1985-től 1998. április 1-jéig a Szegedi Közlekedési Kft. üzemeltette a vonalat saját – a Budapesti Közlekedési Zrt. buszaival megegyező színű – sötétkék fényezésű autóbuszaival. 1998-ban a viszonylat és a buszok is átkerültek a Tisza Volánhoz (az SZKT egykori buszai közül még négy közlekedik a Tisza Volán helyi állományában, több pedig helyközi forgalomba került). Ezt követően 1999. november 15-én a Vértói végállomás helyett az útvonalát meghosszabbították Makkosházáig. 2001-ben mintegy fél évig rövidített útvonalon, az újszegedi víztoronyig közlekedett, az újszegedi csatornázási munkák miatt. Ez volt az utolsó alkalom, hogy menetrend szerinti busz használta az újszegedi Víztorony végállomást, egészen 2016-ig. A csatornázási munkák után visszaállt a korábbi útvonalára. 2001. október 6-tól a 2A jelzésű betétjárata is közlekedett az újszegedi szakaszon.

  1. Szegedi helyi busz menetrend
  2. Zene konvertálása -- Bear Audio online eszköz
  3. Szeged helyi autóbusz menetrend
  4. Busz menet
  5. Busz-kerékpársáv | Szegeder

Imádom, amikor olyan emberek döntenének a tömegközlekedésről (gyilkolnák le azt), akiknek kábé harminc évig a munkahelyük biztosított közpénzből autót. És nem csak a fővárosi tömegközlekedésről okoskodik. Tarlós szerint "most lenne megfelelő alkalom sietve összevonni a MÁV-ot és a Volánt. A MÁV szárnyvonalakon gyér a forgalom, a Volán ezt könnyen kiválthatná. Az összevonás ráadásul most mérsékeltebb hullámokat verne (média, ellenzék, szakszervezetek)". Rengeteg kérdésem van. Kezdve azzal, hogy ugye Tarlós egész életében Budapest III. kerületében élt? De mikor ült utoljára távolsági buszon? Hm? Mikori az az utolsó élménye arról, amiben most okoskodik? Tényleg mindig ez lesz a vége, hogy jön valaki, egy irgalmatlanul fogalmatlan alak, és odadobja "a" vidékieknek, hogy hát nektek tökmindegy, hogy busz vagy vonat, nem igaz? Rohadtul nem. Igen, személyes ügy is: kamaszkoromtól tizenkét év távolsági buszozást ültem végig, még a klasszikus sárga falujárókkal kezdtem, 2005 óta pedig jellemzően vonattal járok, ha csak tehetem.

echo adrotate_group(27); Hírzóna Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak. 11:54 Hétfőn online folytatódik a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 193. közgyűlése, amelyen új elnököt is választanak – tudatta az MTA Kommunikációs Főosztálya vasárnap az MTI-vel. echo adrotate_group(27);

A szegedi 2-es jelzésű autóbusz Makkosház és az újszegedi Erdélyi tér között közlekedett. A város egyik legforgalmasabb és egyik legsűrűbben közlekedő autóbuszos viszonylatát a Tisza Volán Zrt. üzemeltette. A hosszú üzemidejű, állandó autóbuszviszonylat üzemideje 4:35-től 23:30-ig volt. A reggeli és a délutáni csúcsidőben 10, míg csúcsidőn kívül 20 perces követési idővel közlekedett. Szabad- és munkaszüneti napokon kora reggel és késő este 30, míg napközben 20 percenként közlekedett. A 2-es villamos beindítása miatt 2012. március 3-án lerövidült, és 72-es viszonylatszámmal közlekedett tovább. A 72-es 2016. június 16-tól a SZILK-ig közlekedik, a 72A betétjárata pedig a korábbi 72-es vonalán a Mars térig, illetve később bizonyos menetek az ELI-ig közlekedtek. Története [ szerkesztés] A 2-es busz eredetileg egy tervezett trolibuszvonal utazási igényét felmérő próbajáratként kezdett el üzemelni 1985 -ben, a maitól sok szempontból különböző útvonalon. Ebből adódik, hogy ez a vonal az egyetlen olyan autóbuszvonal, amely nem illeszkedik a Tisza Volán decentrumalapú számozási rendszerébe.

Szegedi helyi autóbusz menetrend

Most ez történik, de vajon hová vezet? Szegeden már megjelentek az első sárgabuszok. Akár 15 perccel hamarabb is jön a busz a Belváros felé, ami egyeseknek elég kellemetlen lehet. A Volánbusz járműállománya összesen 638 korszerű, légkondicionált, a jelenlegi legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak megfelelő autóbusszal bővül. Vasárnap írtunk róla, hogy kisebb baleset érte az egyik szegedi buszt, amit a MÁV kölcsönvett a főváros mellé HÉV-et pótolni. Azt ugyanis éppen felújítják, ezért pár napra Békásmegyer és Szentendre között a DAKK-tól is béreltek járműveket. Állítólag beleégette a nap. Az egyelőre nem világos, hogyan is történt az eset. Június 15-ével lép életbe a nyári menetrend az országban, ez azt jelenti, hogy a szegedi trolik és buszok menetrendje is változik. A villamosvonalakon változatlan marad minden, egyedüli különbség, hogy itt kisebb járművek szállítják majd az utasokat. Még április végén állt forgalomba Szegeden az első tizenegy darab Mercedes-Benz Conecto. A DAKK összesen 24 darabot vásárolt Szegedre, melyek azóta kivétel nélkül munkába is álltak.

Egy francia kutatás szerint azonban a bringások nagyrészt szeretik, mert így nem kerülnek konfliktushelyzetekbe a gyalogosokkal, akik gyakran besétáltak eléjük. Miért jó ez Szegednek? Ha azt nem is tekintjük, hogy egy fokkal bringázhatóbb lett a Kiskörút, már azért is nagy dolog ez, mert megmutatja, hogy a város végre hallgat a kerékpáros szakszervezetek szavára, és ha nem is mindent, de tesz a biciklivel közlekedők számának növekedéséért. Continue reading "Kész a város első bicikliút – buszsáv kombója" →

A 2A sok szempontból eltért a klasszikus betétjáratoktól, hiszen épp a csúcsidőn kívül, illetve szombatonként közlekedett, az akkor még csúcsidőn kívül csak 30 percenként közlekedő 2-est sűrítve. A 2A másik érdekessége volt, hogy nem Anna-kút – Stefánia, hanem Mars tér – Széchenyi tér irányban közlekedett. A 2004-es átszervezést követően a 2-es és a 2A megegyező útvonalon közlekedett a belvárosi szakaszon. 2004. szeptember 1-jétől megszűnt a 2A viszonylat és a 2-es Anna-kúti, stefániai szakasza. Azóta a 2-es a Mars tér – Széchenyi tér érintésével közlekedett. [1] A 2-es busz a 2-es villamos átadása miatt 2012. március 3-tól Mars tér – Makkosház szakaszon megszűnt, míg a Mars tér – Erdélyi tér viszonylaton 72-es autóbuszjárat közlekedik. Megállóhelyei [ szerkesztés] 2 (Makkosház – Erdélyi tér) Perc (↓) Megállóhely Perc (↑) 0 Makkosház végállomás 30 1 Ipoly sor 29 3 Makkosházi körút 28 4 Vértó 26 5 Rókusi II.

Budapesten most nyert pályázatot a debreceni Inter-Traction Kft. mely a szegedi kocsikat is szállította, érdekesség viszont, hogy a fővárosba 20 millióval többe kerül majd egy darab.

Az lesz ám a mókás, ha egy örökös óbudai nyugdíjas mondja meg, mivel utazzanak például a szegediek. Különleges alkalom, amikor egyetlen, visszakezes pofonnal mindenkit egyszerre csap meg a Fidesz, fővárosit és az ország más részében élőket egyaránt. Most ez történt! Tarlós István, volt főpolgármester, jelenleg "országos közlekedési és közszolgáltatási infrastruktúra fejlesztéséért felelős miniszterelnöki megbízott" levelet írt Orbán Viktornak – lényegében arról, hogy a járványveszélyt kihasználva az önkormányzatok kifosztása, vagy épp a homofób törvénymódosítások mellett még mit lehetne gyorsan átverni a parlamenten. Tarlós elsősorban Budapesten dúlna, végre a koronavírus álcája mögé bújva leírhat olyan, bensőjéből fakadó mondatokat, hogy például "elő kell segíteni, hogy akinek lehetősége van rá, ne használja a közösségi közlekedést". Mindig is rühellte a BKV-t, ez most egy jó alibi számára. Szinte minden kötöttpályás megoldásra fatvát kiált, buszokat állítana be helyettük, meg az ingyen parkoló autókat.