Falken Hs439 Teszt: Falken Hs 439 Teszt 5

Minimum harminchat garnitúrát nyűttek el az idei teszthez Minden évben más méreteket vesz elő az ADAC, hogy néhány szezon alatt végig tudjanak menni a gyakoribb dimenziókon. Tavaly a 185/65 R15-ös és a 225/45 R17-es abroncsok voltak terítéken, tavalyelőtt a 185/55 R16-osok és a 215/55 R16-osok, 2008-ban pedig ugyanezek, mint idén: a 175/65 R14 és a 195/65 R15 jelzésű téligumik. Ezzel többé-kevésbé lefedik a leggyakoribb autókra szerelt méreteket. Ha hozzá vesszük, hogy a mondás szerint korlátozottan a két szomszédos szélességre is érvényes az eredmény, három év alatt a gumipiac elég tetemes hányadát lefedik. Milyen autókra szerelik a 2011-ben tesztelt méreteket? Nem mindenki tudja fejből, mekkora gumi is van az autóján. Ha az alábbi listában szerepel a típus, amire abroncsot keres, jó eséllyel stimmel a méret, de évjárattól, felszereltségtől, illetve a gyártó hangulatától is függhet, milyen az előírt dimenzió az adott autóra.

A rangsor vége felé, a Kumho és a GT Radial között kell megemlékezni a Bridgestone Blizzak LM-32-ről, amely a márkától szokatlan módon éppen csak átlagos teljesítményt hozott minden útfelület-típuson. Náluk rosszabb már csak a Falken Eurowinter HS439, amelyről a 175-ösök tesztjéből már tudjuk, hogy havon gyenge, illetve a Trayal Arctica: ha mást nem is, ezt a márkát érdemes megjegyezni, nehogy véletlenül belenyúljunk. Nemcsak azért, mert vizes úton a lehető legrosszabb eredményt kapta, de egyéb körülmények között is jócskán lemarad a többiektől, árban viszont koránt sem annyira vonzó. Tizenhat garnitúrát cserélgettek végig a nagyobb méretben Ha már az intő figyelmeztetéseknél tartunk, nem árt tudni, hogy az abroncsok zsibbasztóan hosszú megnevezésének minden egyes karakterére oda kell figyelni a vásárlásnál, mert például a Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie II és Serie III megtévesztően hasonlít egymásra, viszont apró különbségek a keverékben komoly hatással lehetnek a tapadásra. Aki teljesen biztosra akar menni, a gumi gyártási hetét jelölő DOT-számot is lecsekkolja a vásárlás előtt, bár mostanában nem jellemző, hogy túltárolt gumikat sózzanak el fogalmatlan ügyfeleknek.

Története A Falken márka 1983. évi megszületését követően még ebben az évben elkészült az első Falken abroncs. 1988-ban megnyitották az első kirendeltséget Offenbach am Mainban, Németországban. A Falken máig erről a telephelyről forgalmazza és terjeszti a vállalat teljes abroncsválasztékát. Versenysport A márkanév megszületését követő évben (1984) már versenyautókon aratott győzelmet, nem sokkal később, 1985-ben a motorsportban is megmutatta teljesítményét. Napjainkig folyamatosan versenyben vannak a Falken abroncsok: Mirage Cup Car (Japán autóverseny), Kenya Endurance Rally Race, Super N1 Taikyu (Japán autóverseny), Párizs-Dakar Rally, Ausztrália 2000 Rally, etc. Garancia A Falken gumiabroncsokra a gyártó a vásárlástól számított 3 év garanciát vállal.

  • 5 napos esemény uni tabletta pdf
  • Lóczy Lajos Gimnázium
  • Falken hs 439 teszt 2017
  • Falken hs 439 teszt 2015
  • Bütykös lábra alkalmi cipő

Falken hs 439 teszt