Jelzőtábla Felismerő Rendszer | Táblafelismerő Rendszer | Ford Hu

A fejlett vezetéstámogató rendszerek közül talán az egyik leghasznosabb a táblafelismerő rendszer, ami külön felhívja a sofőr figyelmét a KRESZ betartására. Az autósok számára elérhető vezetéstámogató rendszerek közül mindegyik fontos feladatot lát el, hiszen a kényelemfaktor mellett a biztonságos vezetést is igyekeznek elősegíteni. A táblafelismerő rendszer azonban még ebből a mezőnyből is kiemelkedik egy kicsit, a technolgóia ugyanis a balesetmegelőzés szempontjából a legfontosabb dolgot segíti elő: a KRESZ-szabályok betartását. A fejlett vezetőtámogató rendszerek (Advanced driver-assistance systems, ADAS) egyik legfontosabb eleme egy szélvédő mögé elhelyezett kamerából, valamint egy speciális szoftverből áll. A kettő együttműködésének köszönhetően az autóba telepített technológia képes felismerni az olyan közúti jelzéseket, mint például a sebességkorlátozó tábla, majd az autós figyelmét felhívni rá, hogy az adott útszakaszon mekkora lehet a jármű maximális sebessége. © KRESZ Bár az első táblafelismerő rendszer a 2000-es években jelent meg az autókban, a biztonságos használatát lehetővé tévő döntés ennél jóval régebben, 1968-ban született meg.

Sap rendszer

Olyan kamera alapú, optikai vezetőtámogató rendszer, amely érzékeli a vezetőre vonatkozó közlekedési jelzőtáblákat és azok jelentését. Az információt megjeleníti a műszerfalon és ha van, a HUD-on. A gyártók a technológia bevezetését a vezetői figyelem túlterheltségével indokolta. A fejlett technológiának köszönhetően rossz látási viszonyok között is tud működni.

Táblafelismerő rendszer | Vezess

  1. Mlm rendszer
  2. Táblafelismerő rendszer | Ford HU
  3. Sap rendszer

Táblafelismerő rendszer | Ford HU

A rendszert a fedélzeti menüben lehet be- és kikapcsolni, a kormányon elhelyezett gomb megnyomásával pedig a már megmutatott táblákat lehet újra megnézni. Az Opel szerint ez a kamerás rendszer hatékonyabb, mint a navigációs rendszerek, amelyekbe eleve bekódolták a sebességhatásokat, mert ha megváltozik a forgalmi rend vagy építkeznek egy adott útszakaszon, akkor is az épp érvényben lévő sebességhatárt fogja mutatni a vezetőnek. Az "Opel-szem" másik processzorát a sáv felismerésére használja a rendszer. Ha a vezető 50 km/óra feletti tempónál irányjelző használata nélkül kimegy az adott sávból (például ha elszunnyad az autópályán), akkor hang-és fényjelzéssel figyelmezet a veszélyhelyzetre. Természetesen ez a funkció is kikapcsolható. A Hellával közösen kifejlesztett "Opel-szem" elsőként az Insigniához lesz rendelhető, de később a többi Opelhez is elérhető lesz. Az "Opel-szem" működését szemléltető videó

Hőszigetelő rendszer

Autó: Mire képesek a táblafelismerő rendszerek? | hvg.hu

1968. november 8-án Bécsben a világ 52 országának vezetői – köztük 31 európai államé – írták alá az úgynevezett Közúti Közlekedési Egyezményt, amely kimondta, hogy a KRESZ-táblákat és különböző jelzéseket a biztonságos közlekedés érdekében egységesíteni kell. Magyarországon ennek alkalmazását hivatalosan az 1980. évi 3. törvényerejű rendelettel hirdették ki. Alkalmazása nem csak a sofőrök számára jelentett könnyebbséget, de nagy mértékben járult hozzá ahhoz is, hogy egyszerűen kifejleszthető legyen a táblákat "értő" technológia. A rendszer elsőgenerációs változata még "csak" a sebességkorlátozó táblákat "látta", a 2000-es évek végén érkező második generáció azonban már az előzést tiltó táblákat is felismerte. Persze a rendszer működése sajnos önmagában nem jelenti azt, hogy a sofőr valóban be is tartja a közlekdési szabályokat, a műszarfalon vagy a beépített kijelzőn felvillanó figyelmeztetés azonban erre késztetheti a jármű vezetőjét. Az Európai Unió a tervek szerint 2022-től kötelezné a gyártókat, hogy minden új autóban az alapfelszereltség részeként kínálják az intelligens sebesség asszisztenst, ami többek között a táblafelismerő rendszerre támaszkodik majd.

aquaponics rendszer
  1. Milyen a hurutos köhögés live
  2. Esik eso csak ugy szakad 4
  3. Kiskunhalasi semmelweis kórház a szegedi tudományegyetem oktató kórháza
  4. Egérmese 2. – egérkék a vadnyugaton